- 1 Загальне уявлення про форми
- 2 Використання Майстра форм
- 3 Редагування форми, створеної в режимі Майстер
- 4 Розробка форми в режимі Конструктор
- 5 Питання для самоконтролю
3 Редагування форми, створеної в режимі Майстер
Форма, створена в режимі Майстра, може бути видозмінена, це пов'язано з тим, що розробника або замовника не задовольняють дизайн, розмір шрифту, розташування окремих елементів, відсутність гіперпосилань або кнопок для управління.
Здійснити редагування форми можна кількома способами:
- по-перше, на етапі розробки;
- по-друге, в режимі Конструктора;
- в третьому в режимі макета.
Розглянемо варіант редагування форми, створеної в попередній главі, в режимі макета.
- Клацаємо правою кнопкою миші по найменуванню форми в області переходів бази даних та вибераємо з меню рядок з командою
або розкриваємо список в піктограмі "Режими" (Режимы) (на стрічці ліворуч), та вибераємо "Режим макета" (Режим макета).
Попередньо доведеться виконати умови запиту (в діалогове вікно ввести найменування посади), а потім буде відкрита форма в режимі макета. Слід звернути увагу, що на панелі з'явилася нова вкладка "Робота з макетами форм" (Работа с макетами форм), в якій відображені додаткові елементи управління і піктограма "Сторінка властивостей" (Страница свойств), правий куток (рис. 6).
Рис. 6. Панель бази даних з вкладкою "Робота з макетами форм"
Можливості редагування форми в режимі макета дуже обширні, освоїти всі прийоми можна тільки тоді, коли самостійно почати бувати варіанти, запропоновані системою.
Наша мета на даному етапі − вивчити технологію редагування деяких фрагментів форми. У подальшому буде йти мова про створення форми в режимі Конструктора, де будуть дані рекомендації по редагуванню представлення даних на формі.
Вкладка "Робота з макетами форми" має три ярлика:
- конструктор;
- упорядкувати;
- формат.
Наприклад, для виділення полів на формі, можна клацнути лівою кнопкою миші по полю, а можна відкрити ярлик "Формат" (Формат), у лівій стороні розкрити список , за допомогою якого можна виділяти поля на формі, а потім використовувати всі можливості форматування для зміни, виділеного елемента (Шрифт, Фон, Колір заливки і т.п.).
Ярлик "Упорядкувати" (Упорядочить) містить ряд функцій, які ставляться як до всієї форми, так і до окремого елементу форми.
Ярлик "Конструктор" (Конструктор) зручно використовувати для зміни властивостей формі, групі елементів або окремого елементу. Для відкриття вікна властивостей, клацніть по значку Сторінка властивостей (Страница свойств).
На малюнку 7 показано приклад форматування форми в режимі "Робота з макетами форм" (Работа с макетами форм), зліва показано вікно властивостей, що відноситься до елементу "Напис" (Надпись) − найменування форми.
Рис. 7. Відредагований варіант форм
Майстер форм створює на формі найменування полів і вміст цих поле, наприклад, Прізвище - це найменування поля, Фіненко - це вміст поля для запису під номером 3.
Ймовірно, зовсім не обов'язково мати найменування полів, наприклад, фотографія не потребує заголовку. Видаляти з форми елементи дуже просто, для цього слід виділити поле і натиснути на клавішу Delete.
Слід звернути увагу, що якщо на формі по елементу з даними натиснути правою кнопкою миші, то в меню, що можна знайти багато корисних функцій для редагування цього елемента.