2 Створення об'єкта з файлу

Коли мова заходить про дані, які є об'єктами для бази даних, і є зовнішніми файлами, то потрібно мати ці файли. Тому, створимо декілька файлів, щоб надалі побачити їх відображення в базі даних, а також спробувати провести зміну цих файлів.

  1. Підготуйте файл, що має фотографію об'єкта для бази даних. Наприклад, sydorenko.jpg (jpg − універсальний фото формат).
  1. Для того щоб цей файл зберігся в базі даних, слід у вікні (рис. 1) поставити відмітку Створити із файлу (Создать из файла) , після чого з'явиться діалогове вікно (рис. 1). За допомогою кнопки "Огляд..." (Обзор...) слід вибрати необхідний файл.

Рис. 1. Пошук файлу при створенні об'єкта в базі даних

У відповідному рядку для поля "Фото" з'явиться слово "Пакет" (Package), це означає, що файл прив'язаний до додатка, за допомогою якого він був створений.

Тому, при перегляді бази даних, чи буде це запит, форма або звіт, користувач побачить зображення файлу у вигляді значка, а при подвійному натисканні з цього зображення система спочатку знайде додаток, а потім у ньому відобразить вміст файлу (у даному прикладі це фотографія).

Винятком є файли із зображеннями, збережені з розширенням .bmp (bit map format).

Разом з тим, слід пом'ятати, що файли, створені в додатках Microsoft, будуть відображатися відразу у формах і звітах.

А тому, висновок простий, фотографії можна вставляти в такі додатки як Paint, Word, Power Point, зберігати у вигляді окремих файлів, а потім підключати у вигляді об'єкта до бази даних.

  1. Спробуйте створити декілька файлів з фотографіями і текстом, використовуючи різні редактори Windows. (Наприклад, можна відкрити документ Word, вставити з файлу фотографію, додати текст, а потім зберегти як: file.docx (рис. 3)).

Рис. 3. Файл з фотографією і текстом, створений в Word